DanfossBock

Presostat Danfoss RT – od 80 lat trzyma się dobrze

W roku 1937 kostka lodu do zimnego napoju stanowiła prawdziwy rarytas. Dzisiaj ten luksus jest już powszechnością dzięki ulepszeniom w zakresie regulacji temperatury chłodzenia i ciśnienia, poczynionym na przestrzeni ostatnich 80 lat. Regulator RT Danfoss stanowił element tego przyspieszonego rozwoju. W tym roku ten wytrzymały, wszechstronny regulator świętuje swoje 80-te urodziny jako faworyt w zakresie wielu zastosowań przemysłowych, morskich i w chłodnictwie.

– To niesamowite, jak genialny wynalazek mieszczący się w tak prostej konstrukcji może mieć tak długotrwały wpływ na rozwój przemysłu. W roku 1937, kiedy założyciel Danfoss zaprojektował i wyprodukował pierwszy regulator RT, jego zamysłem było wsparcie nieśmiałych początków automatyzacji w zakresie regulacji instalacji grzewczych i chłodzących. Nie wyobrażał sobie, że jego wynalazek wciąż będzie prosperować w XXI wieku. Wygląda na to, że w przyszłości nadal będzie zapotrzebowanie na regulatory RT, pomimo tego, że na rynku nieustannie pojawiają się nowe technologie – mówi menedżer produktu Krzysztof Lech. 

Od pierwszego dnia regulatory RT Danfoss sprawdzały się w wielu zastosowaniach jako bezpieczne rozwiązanie, pozwalając na dłuższą eksploatację niż jakikolwiek inny standardowy regulator. To wytrzymałe urządzenie, dostępne jest w niemal 100 wariantach i pozwala na regulację temperatury w zakresie od 60°C do 300°C i ciśnienia od -1 do 30 barów.

Więcej na ten temat: https://youtu.be/rMUL50bS_ng

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *